התפצלויות / חנה קב רוט  

התפצלויות

צבעי אקריליק על קנווס. גודל 30×30 ס”מ. 2010.

,

חזרה לתחילת הגיליון

תגיות: , ,

20 תגובות »

 1. מאוד אופטימי.

 2. היי חנה
  ציור מעניין.
  לומר את האמת אני לא בדיוק מבינה – שמו התפצלויות , אני רואה זוג צעיר ברקע, האם הדמויות שמסביב מתפצלות ממנו? או שאני מסתכלת עליו בצורה פשטנית מידי?
  בחירת הצבעים שלך מאד לא שגרתית.
  נורית

 3. מעניין ומאתגר. הציור לא מגלה את עצמו במבט ראשון, יש להתבונן בו כמה פעמים וכל התבוננות מגלה חיבורים חדשים והתפצלויות חדשות. יפה!

 4. ציור מאוד יפה ומעניין. יש בו יצריות וחושניות – נשים, גברים, מחשבות בלב איש ואשה. שילוב הצבעים גם הוא מאוד יפה בעיני, שקט אבל חם.

 5. הציור יפהפה.מלא דמיון ואופטימיות.אהבתי מאוד את בחירת הצבעים.כל הכבוד.

 6. יפה!!

 7. היי חנה,
  אני מתחברת מאד למה שכתב יעקב טננבאום – כל מבט נוסף מגלה לי עוד ועוד דברים שלא ראיתי במבט ראשון- עוד דמות, עוד פיצול, עוד קו מחשבה…זה ממש מעניין. המסר מועבר מקסים.
  גם הניגוד שבחרת בין הצבעים החומים (שהם יותר מדכאים) לבין הסגולים והלבנים העליזים מעביר את המסר.
  ביצירה בכלל היופי הוא בהתבוננות החוזרת וביצירה הזו זה בולט בפרט.
  מעניין! אהבתי!
  דפנה

 8. ציור מקסים, כמו פאזל, דבר מוליך לדבר, אחד משלים את השני. וכמו כולם שהתלהבו משילוב הצבעים – גם בעיני הוא מיוחד ונותן אווירה שקטה וחמימה. יפה מאוד!

 9. ציור חכם, חושני,כמו שכבר נכתב. שווה להתבונן בו יותר מפעם אחת. הוא לא מתמסר בקלות. יופי!

 10. החיבור של כמו שני ציורים, אמור לתת את תחושת ההתפצלויות ואני מוצאת בו יותר הפרעה חושית רגשית.
  הדמויות הלבנות על קווי המתאר וההצללות הסגולים, אכן מתפצלות ולכך תורם גם החלל בו נעים צבעי המדבר -אוקר, והים-שמים – טורקיז עמוק. נדמה לי שציור ראשי הזוג כנושא המוליד את ההתפצלויות (של הדמויות), הוא דידקטי ומסביר מדי ועל-כן(אולי), פוגם בחוויה הראשונית.

 11. לכל המתבוננים והמגיבים לציורי, תודה רבה. קראתי בעניין רב את תגובותיכם. תודה מיוחדת למגיבה מס’ 10 שבאמצעות הציור עשתה לי אבחון פסיכולוגי (“הפרעה חושית רגשית”) חינם אין כסף.
  שבת שלום ושבוע טוב לכולנו.

 12. חנה שלום!
  זכותך לקבל את הערתי כאבחון פסיכולוגי, אבל במשפט שלי ההפרעה המדוברת התייחסה למה שאני מוצאת (=רואה=חשה) בחיבור של “כמו שני ציורים” וכו’. שבוע נפלא!

 13. הציור יפה בעיני מאד , מזכיר את ההסבר של אפלטון למהות הארוס .אנדרוגינוס שהתחלק לשני חצאים שכל חלק מחפש את תאומו.

 14. הציור יפה בעיני מאד. מזכיר את הדיון על מהות הארוס ב”המשתה” של אפלטון על האנדרוגינוס שהתפצל לזכר ונקבה וכל סוג חיפש את חציו השני כדי להתחבר אליו

 15. מעניין מאוד הציור.
  שתי דמויות כמוטיב מרכזי
  במשיכת קווים שהזכירה לי
  ציורים מצריים.
  ולאותם הקווים נושקים וחופפים
  דמויות נוספות כמו הסנטר של הדמות הגברית
  שהוא גם ראש של דמות המתפצלת ממנו
  וחופפת לו בחלקה.
  מעין תודעה קולקטיבית האופפת את צמד הדמויות בסגול
  מיסטי.

  תודה
  זיוה

 16. הציור יפה בעיני.
  לתחושתי הוא מתאר שניים שקרובים ובכל זאת יש מחשבות ותחושות לשניהם שלא מספרים אותן ובהן רב הנסתר על הגלוי.

 17. למרים, זיוה, צפורה ואלי , הפרשנויות המעניינות שכל אחד מכם נתן לציור הוסיפו לי דברים שאולי נבעו מתת-ההכרה שלי, אך לא הייתי מודעת להם. לימדתם אותי להתבונן בציור שלי עצמי בעיניים אחרות. תודה.

 18. ראיתי את התמונה של חנה קב רוט בקשב רב. הצבעים עזים ומרבית הדמויות אינן עזות. רק דמות האשה עזה, אף שהצבעים אינם של רגשות חמים, היא משדרת מיניות ואילו הדמויות האחרות עדין היוליות ואגב, משדרות מיניות שעדין אינה נהירה להן.הניגודיות בין צבעים קרים כביכול לבין יצריות חמה, הינה חלק מן הקומפוזיציה המאפשרת גם ניגודיות בין אשה גאה ובשלה לבין דמויות בהתהוותן.
  אליהו

 19. אני מביטה בצבעים, בכתמיפ, בקוים, באנרגיה שיש בציור. ה”סיפור” פחות מעניין אותי. החומריות כן. והדינמיקה בין החלקים . מה סגור מה פתוח , מה מתחבר מה מורגש לי מתגונן . וזה נוגע. ותודה לך שאת משתפת אותנו (גם אותי) במשהו כל כך אישי.

 20. חנהל’ה!
  איזה יופי! רוצה לראות את המקור, כדי להרגיש את המגע שלך עם הצבע. לי זה נראה מנקודת מבט של מציירת שמתרגשת מהגילוי של הצורות,.איך דבר מוליד דבר, ואיך מתוך הלא כלום נולדות צורות והן ממשיות ואפילו סקסיות. פשוט חגיגה!
  עידית

הוספת תגובה

עליך להכנס בשם משתמש וסיסמה כדי להוסיף תגובה.