הכנפיים של אמי / רפי דנן  

לאמי יש כנפיים רחבות כאלה, צהובות עם נמשים ירקרקים.
היא מנפנפת בהן בגאווה גדולה ומחייכת מבעד לאריחי שיש הקלועים בשמלתה.
לא לכולם יש כנפיים!
זה לא בא אוטומטית עם צאת הנשמה ועם נטישתה את הגוף. לא ולא! כנפיים מקבלים המתים החדשים במסדר מיוחד להענקת כנפיים, לאחר בחירה מדוקדקת.
עוד בחייה הייתה אמי ראויה לכנפיים הללו. כבר אז היא נבחרה, כשנצפתה ממעל על ידי ועדת השופטים העליונה. הם חייכו זה לזה בסיפוק ובחיכוך ידיהם וחתמו את תאריך הצטרפותה אל הנבחרת המכונפת.
ובלילה בשנתה, ירדו מלאך ומלאכית אל מדרונות מיטתה ומדדו את היקף גופה הקט. הם נזקקו למידותיה על מנת שיוכלו לתפור לה שמלה מלאכית, כזו מיוחדת, עם אריחי שיש קלועים. וכשסיימו מלאכתם נשקו לשערה האפור ונפרדו ממנה אך לזמן קצרצר.
אני רואה אותה חולפת מעליי לפעמים, מחייכת ושולחת נשיקה מתוקה ומפזרת אבקת תקווה מעל לראשי ומנופפת לשלום בכנפיים רחבות צהובות עם נמשים ירקרקים.

,

מעבר לפינה: עובדת זרה / חנה קב-רוט

תגיות: , ,

9 תגובות »

 1. מקסים. אין בפי מילים נוספות. כל מילה רק תגרע.

 2. טייסת אמיתית אימו של הדובר.

 3. מקסים .
  דמיתי את האם כמו פיה .

 4. מרגש מאוד.

 5. מקסימה ביותר מלאכית הזאת

 6. מקסים ומרגש

 7. לפנינה, לגליה, לדבורה, ללוסי, לזיוה ולמירה היקרות, תודה גדולה מקרב הלב. ריגשתן אותי בתגובותיכן הישירות והכנות. השיר נכתב בזמן מאוד סמוך למותה של אימי והיווה חלק מסדרת טקסטים מגוונת, ששימשה פורקן לאובדן הקשה ומזור לאבל הפרטי. תודה לאל על היכולת לכתוב ותודה לכן על הקריאה ועל השיתוף.

 8. רפי היקר, שכני לאתר זה כמו לאתרים אחרים. אני מכירה ומוקירה את כתיבתך, אבל בקטע זה הצלחת להפתיעני. הוא מאוד מיוחד, משהו קסום שלא מן העולם הזה (תרתי משמע). הענקת לאימך כנפיים במחווה מופלאה. מקווה לקרוא דברים נוספים פרי עטך באתר וכן לראות רישומים וציורים. נשוב וניפגש על גבי האתרים.
  בידידות , חנה.

 9. תודה לך חנה. כייף בכל פעם מחדש לפגוש בך, ביצירותייך הנהדרות ובבקורת הבונה שאת מיטיבה להגיש.

הוספת תגובה

עליך להכנס בשם משתמש וסיסמה כדי להוסיף תגובה.