* / חנה קב-רוט  

pzut

רישום בטוש על נייר, 2010

,

חזרה לתחילת הגיליון

תגיות: ,

15 תגובות »

 1. ציור יפה וקודר שנותן בוקס בבטן.ראיתי בו סוף, פרידה, נתק, כאב, עצב עמוק – שחור כמו הצבע בו מצויר הציור המקורי והמיוחד הזה.

 2. איזה יופי!!

 3. ציור מקסים, נראה כמו מבחן רורשך

 4. מסקרן.

 5. מקסים! נראה כאילו דמות אחת מכונסת בעצמה(השמאלית) ואילו הדמות הימנית צופה בה ומחכה למוצא פיה…במין ערבוב של רגשות. איזה כשרון ציור ויכולת להעביר כל כך הרבה מסרים באיור אחד!

 6. יפה, הייתי קורא לו “לכתך אחרי במדבר”

 7. ציור מקסים מלא הבעה בהתבוננות בציור אני רואה מצד אחד מחשבות ומצד השני חוסר וודאות , אהבתי

 8. רישום חזק. אם מתבוננים היטב, אםשר לראות מעין דמות שלישית המפרידה בין השתיים הגלויות ׁ(הראש השחור והגוף שנוצר מהמרחב הלבן המפריד בין שתי הדמויות). על כל פנים נראה לי שהרישום פתוח לפרשנויות שונות וכולן קשות. כמו שאמרה המגיבה הראשונה “בוקס בבטן”.

 9. לכל המגיבים :
  על ההתייחסות, הפרשנויות וההבחנות המעניינות – תודה!
  חנה

 10. רישום מעניין מאד, השימוש בטוש מוצלח. עושה חשק לראות עוד.

 11. פרידה. הפניית גב. צער. מי העוזב? מי הנעזב? כל כך הרבה פרשנויות לציור יפה, מעניין ועצוב.

 12. חנה יקרה! ציור מדהים. איזה כשרון!!! ובאשר למה שאני ראיתי בו. היה הכלי, אולי מחבט, שניתן באמצעותו להעיף את הדור המאיים על ראשיהם של הגבר והאשה. אבל הכדור עצמו ניתפס גם כנוכחות, שהגבר והאשה הם איבריה, והמחבט הוא פס הכתפיים, וכך הנוכחות הזאת הפטרונית עוטפת את הגבר והאשה. מה שלא יהיה הקונטורה היא מעבר לדו משמעית. יופי!

 13. קומפוזיציה יפה.ירח? שחור מעל לגבר ואשה שחורים ידיים על הראש ובניהם מרווח/ריקנות לבן.
  וכל זה על רקע דינמי מלא בתנועה ואחוז תזזית שמחזק את הכאב והבדידות של הדמויות האנושיות
  איחולי לחנה על היכולת להביע רגשות מורכבים בצורה פשוטה ישירה ודינמית

 14. הרישום בוצע ביד בוטחת ועם זאת משאיר מרחב לדמיונו של המתבונן. יפה עשתה היוצרת שנמנעה מלתת לו כותרת והשאירה לנו את החופש לפרש. המערכת תייגה את הרישום כ”פדרידה” ומקובלת עלי מאוד האפשרות הזו. אם אכן אנו עוסקים בפרידה, בולט כאן חוסר הסימטריה (השכיחה בפרידות) בין הדמויות. הדמות השמאלית מפנה גב, שקועה בעצמה, מנותקת. הימנית מעידה בשפת הגוף שהיא מתקשה להיפרד. ואם נקבל את ההצעה של מגיב מס 8 הרי שיש לנו ברקע גם דמות שלישית ואולי יש לה תרומה אפשרית לפרידה. אפשר גם לספר סיפור שונה לחלוטין על סמך הרישום. הוא נותן חומר לרגש ולמחשבה וחושף אם את המתבונן המפרש אותו (“מבחן רורשאך”)ׂ כמו שכתבה אחת מהמגיבותׂ – יופי !

 15. אהבתי.

הוספת תגובה

עליך להכנס בשם משתמש וסיסמה כדי להוסיף תגובה.